Connect with us

Левски го претстави Ѓоко Зајков

Македонскиот репрезентативец Ѓоко Зајков е нов фудбалер на бугарскиот прволигаш Левски. Тој потпиша едногодишен договор со најтрофејниот бугарски колектив и треба да ја засили одбраната на Левски.

Ѓоко Зајков шест години беше дел од белгискиот Шарлроа, а претходно беше член и на францускиот Рен. Тој во Левски се надева на реанимирање на неговата кариера.

Advertisement

Facebook

Тимови