Connect with us

Конте го напушта клубот, а Тотенхем сака да го врати Маурисио Покетино

Менаџерот на Тотенхем, Антонио Конте, ќе ја напушти функцијата по крајот на сезоната, тврдат медиумите на Островот, а клубот ќе се обиде да го врати Маурицио Покетино.


Конте дојде со големи амбиции во Тотенхем, но постојано му потенцира на раководството дека тимот не е способен да се натпреварува за трофеи, што е негова лична цел. Оттаму, поранешниот тренер на Челси, Интер и на Јувентус, клубови со кои имаше успеси, размислува за заминување.


Во меѓувреме, британските медиуми објавија дека Тотенхем би можел да го замени Конте со Маурисио Покетино, кој го напушти клубот во 2019 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови