Connect with us

Конте го добива посакуваното засилување: Педро Поро пред трансфер во Тотенхем

Антонио Конте наскоро ќе го добие посакуваното засилување во Тотенхем. Медиумите на Островот пренесуваат дека Педро Поро наскоро би можел да стане член на Тотенхем, бидејќи Спортинг Лисабон е подготвен да прифати понуда од 40 милиони евра.


Клубот од Лисабон упорно инсистираше на отштетната клаузула од 45 милиони евра, но прифати и пет милиони помалку.

Личните услови не се проблем, Педро Поро веќе ги договорил сите детали до летото 2027 година и само чека Спортинг да ја прифати понудата и да одлета за Лондон.

Тој е одличен десен бек, многу офанзивен и перфектно се вклопува во омилената формација на Конте.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови