Connect with us

КЛ: Нордсјеланд му „зема здравје“ на Партизан

Партизан доживеа дебакл и загуби со 5-0 од Нордсјеланд во првиот меч од плејоф колото во Конференциската лига.

Мартин Фресе во 11. минута го отвори резултатот, а Маркус Ингвартсен од пенал зголеми на 2-0 во 42.минута.

Во вториот дел, Нордсјеланд постигна уште три гола. Ингвартсен уште еднаш беше сигурен од белата точка, а до крајот погодија и Виладсен и Илиќ кој си даде автогол.

Ференцварош го победи Жалгирис на гости со 0-4, Плзен славеше против Тобол со 1-2, а Астана минимално со 1-0 го победи Партизани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови