Connect with us

Капитенот на Лас Палмас ја прекина кариерата поради болест на сопругата

Капитенот на Лас Палмас, Џонатан Виера (34), одлучи да стави крај на фудбалската кариера. За тоа јавноста ja извести преку социјалните мрежи.


Виера без објаснување го пропушти последниот натпревар против Рајо Ваљекано, а сега самиот ги соопшти деталите. Неговата кариера е во мирување поради болеста на сопругата.

Сопругата на Џонатан, Естефанија, има тумор на матката и Виера одлучи да биде со неа.

„Секогаш вака со насмевка. Тоа е нашето најдобро оружје. Те сакам“, објави тој на фотографијата со сопругата.

Виеира, кој забележа еден настап за шпанската репрезентација, кариерата ја започна во Лас Палмас. Подоцна играше за Валенсија, Рајо, Стандард Лиеж и Пекинг Гуан, од каде пред две години се врати во Лас Палмас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови