Connect with us

Јувентус во драматичен финиш ја победи Монца и се искачи на врвот во Серија А (ВИДЕО)

Јувентус е нов лидер во Серија А, откако вечерва славеше на гости против Монца со 1-2 и сега има 33 бода, еден повеќе од Интер.

Тимот на Масимилијано Алегри успеа да стигне до победа во драматичен финиш. Стрелец на победничкиот гол беше Федерико Гати во 94.минута, на асистенција на Рабио.

Монца израмни само три минути претходно со голот на Валентин Карбони.

Во првиот дел, Адриен Рабио донесе водство за Јувентус со голот во 12.минута. Само една минута претходно, Душан Влаховиќ не искористи пенал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови