Connect with us

Јирген Клоп го носи Жоао Феликс на „Енфилд“

Англискиот премиерлигаш Ливерпул сака да ја ангажира ѕвездата на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс, пренесуваат шпанските медиуми. Португалецот пред две години пристигна за фантастични 120 милиони фунти, но сега има проблем да се избори за место во стартниот тим кај Диего Симеоне.


Оваа сезона Жоао Феликс запиша само три настапи во Ла Лига, а Атлетико Мадрид е подготвен да го продаде за околу 70 милиони фунти.

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека 21-годишниот Португалец одлично би се вклопил во неговиот тим, а може да одговори на неколку позиции во нападот.

Ливерпул води преговори за продолжување на соработката со Мохамед Салах, а наводно евентуалниот трансфер на Жоао Феликс не зависи од исходот.

Advertisement

Facebook

Тимови