Connect with us

Хајдук Сплит го освои Купот на Хрватска, Атанасов слави, Велковски тагува

Хајдук Сплит го освои трофејот во Купот на Хрватска. Во финалето, сплиќани беа подобри од Ријека и славеа со 3-1. Јани Атанасов, кој беше на клупата за резерви кај Хајдук, се радува на трофејот, а тагува Дарко Велковски, кој го одигра целиот меч во дресот на Ријека.

Јосип Дрмиќ го отвори резултатот во 13.минута и донесе водство за Ријека, но израмни во 24.минута.

Човек на одлука беше Дарио Мелњак кој постигна два гола, во 36. и во 56.минута и му донесе куп-трофеј на Хајдук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови