Connect with us

Грем Потер во завршни преговори со Кристал Палас

Поранешниот менаџер на Челси, Грем Потер, од следната сезона ќе го преземе Кристал Палас. Двете страни се во напредни преговори, а стратегот е подготвен да го води тимот од Премиер – лигата.


Лондонскиот клуб сезоната на Островот ја заврши на 11. место во генералниот пласман.


48-годишниот Потер минатата сезона работеше во англиската престолнина, каде што го презеде Челси минатиот септември, но под негово водство тимот имаше 11 порази во 31 натпревар. По ова доби отказ во април.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови