Connect with us

Гостивар почна со подготовки

Лидерот на табелата во Втората лига, тимот на Гостивар, вчера стартуваше со подготовки. На стадионот во Гостивар беше одржан првиот тренинг, а присутни беа и новите засилувања, Симеон Христов, Фахрудин Ѓурѓевиќ, Андреј Кировски…

Гостиварци брзо ќе отпатуваат за Турција, во Сиде, каде ќе го реализираат централниот дел од подготовките за вториот дел од сезоната.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови