Connect with us

Гостивар: Ќе се жалиме на казните што дојдоа откако судијата Стојчевски нѐ „осакати“ на минатиот натпревар

Македонскиот прволигаш Гостивар најави жалби на казните од Дисциплинската комисија по црвените картони што ги доделил судијата Игор Стојчевски на последниот натпревар.


„Судијата Игор Стојчевски донесе скандалозни одлуки на нашиот последен натпревар со 9 жолти и 3 црвени картони!
Како резултат на неговите неправедни црвени картони кон нашите играчи и тренерите на клупата:

-Ангелче Тимовски е казнет со 2 натпревари суспензија.

-Муарем Муарем за 4 натпревари

-Рамис Газелци 3 месеци.

Нашиот клуб не ги прифаќа овие казни и ќе се жалиме на одлуката“, се вели во соопштението на Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови