Connect with us

Гордон го урна Арсенал на „Сент Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Њукасл одигра одличен меч и му го нанесе првиот пораз (1-0) на Арсенал оваа сезона во Премиер-лигата. Тимот на Еди Хау го искористи моментот на „Сент Џејмс Парк“ и славеше со голот на Ентони Гордон во 64.минута, на асистенција на Жоелинтон.

Долга проверка имаше овој гол преку ВАР-системот, но на крајот судијата Стјуарт Атвел покажа дека погодокот е регуларен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови