Connect with us

Голем скандал во Холандија: Фудбалер на Ајакс истепа навивач на Твенте (ВИДЕО)

Голем скандал се случи по завршувањето на натпреварот меѓу Твенте и Ајакс во холандското првенство откако гостинскиот фудбалер Стивен Берхуијс физички се пресмета со еден домашен навивач. Тој со тупаници го бранеше својот соиграч Броби, откако домашните фанови расистички го навредуваа.


Целиот инцидент е снимен од навивачите, па сигурно е дека фудбалерот на Ајакс ќе биде жестоко казнет.


Ајакс не успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите за следната сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови