Connect with us

Гол на кариерата: Го „измери“ Милан Борјан директно од корнер (ВИДЕО)

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а во првото полувреме аплаузите ги собра Марко Доциќ. Фудбалерот на Чукарички постигна гол директно од корнер во 21.минута.

Го „измери“ Милан Борјан директно од аголот. Чукарички на полувреме води токму со овој фантастичен погодок…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови