Connect with us

Ѓока: Горд сум на моите момци, одличните замени на Тотенхем го решија мечот

Шкендија загуби од Тотенхем со 1-3 во натпревар од третото коло од квалификациите за годинашното издание на Лигата на Европа. Тренерот на тетовци Ернест Ѓока вели дека неговите фудбалери влегле со многу емоции во мечот. И покрај поразот тој смета дека неговиот тим е победник од овој меч.

„Влеговме во натпреварот со многу емоции бидејќи игравме со еден европски гигант. Јас сум многу задоволен од пристапот и играта на моите фудбалери. Имавме одлична транзиција. Постигнавме еден гол, а можевме и уште еден. Јас уште против Ботошани изјавив дека каков и да биде резултатот Шкендија нема да изгуби и тоа денеска се покажа како вистина. Игравме израмнет меч, а во моменти бевме и подобри, но одличните измени на Тотенхем беа клучниот момент во мечот. Тотенхем е еден од најдобрите тимови во светот“, изјави Ѓока. 

Шкендија сега се насочува кон обврските во домашниот шампионат каде во недела ги очекува гостување против Пелистер во Битола.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови