Connect with us

Галатасарај и Брага направија чекор напред кон групите во ЛШ

Турскиот гигант Галатасарај го победи Молде на гости со 2-3 и направи чекор напред кон групната фаза во Лигата на шампионите. Икарди со гол и асистенција го водеше Галата до триумфот. Елингсен го доведе Молде во водство, но Оливеира и Икарди обезбедија предност за Галатасарај на полувремето. Хауген израмни во 56.минута, но Икарди во 93.минута му сервираше празна мрежа на Митсјо за триумф од 2-3.

Брага го доби дуелот со Панатинаикос со 2-1. Абел Руиз и Алваро Џало донесоа предност од 2-0 за Брага, а Панатинаикос намали преку Даниел Мансини во судиското продолжение.

Макаби Хаифа и Јанг Бојс ремизираа без голови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови