Connect with us

Евертон извлече бод против Тотенхем (ВИДЕО)

Евертон успеа да се спаси од пораз и одигра 2-2 против Тотенхем на домашен терен, откако Џарад Брантвајт постигна израмнувачки гол во 94.минута од натпреварот.

Ришарлисон донесе водство за Тотенхем во четвртата минута, но домаќинот успеа да израмни во 30.минута со голот на Џек Херисон.

Бразилецот Ришарлисон постигна втор гол во 41.минута и му обезбеди предност на Тотенхем на полувремето, а Евертон спаси бод во судиското продолжение од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови