Connect with us

Два меча суспензија за Куман, можеби веќе и нема да седне на клупата на Барса

Тренерот на Барселона, Роналд Куман (58) е суспендиран на два натпревари поради црвениот картон на натпреварот против Кадиз. Куман доби црвен картон затоа што протестираше на крајот од натпреварот, а холандскиот стратег можеби и нема веќе да се врати на клупата на каталонскиот тим.


Се посилни се гласините дека на почетокот на октомври, во периодот на репрезентативна пауза, Куман ќе добие отказ од Барселона.

Ла Лига го казни со суспензија од два натпревари и Куман нема да биде на клупата на натпреварите против Леванте и против Атлетико Мадрид.

Еден натпревар суспензија поради црвен картон на натпреварот против Кадиз доби играчот од средниот ред на каталонскиот клуб, Френки де Јонг.

Advertisement

Facebook

Тимови