Connect with us

Димарко го продолжи победничкиот чекор на Интер (ВИДЕО)

Интер има пет победи на првите пет натпревари во Серија А. На гостувањето во Емполи, „нероаѕурите“ славеа со минимален резултат, 0-1 и се наоѓаат на врвот.

Стрелец на победничкиот гол за Интер беше левиот бек Федерико Димарко. Тој во 51. минута испрати силен удар од далечина и ја затресе мрежата на Емполи.

По овој триумф, Интер е на врвот со 15 бода, додека Емполи е на дното, без нити еден бод.   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови