Connect with us

Џирона не го победи Атлетик Билбао, Реал Мадрид го презеде врвот во Ла Лига (ВИДЕО)

Џирона одигра 1-1 на домашен терен против Атлетик Билбао и го препушти врвот на табелата во Ла Лига на Реал Мадрид. „Кралевите“ имаат подобра гол-разлика, но и идентичен број бодови како Џирона (35).

Виктор Циганков во 55.минута го отвори резултатот во корист на Џирона, но израмни Ињаки Вилијамс во 67.минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови