Connect with us

Џерард прогласен за најдобар тренер во Шкотска

Предводникот на Глазгов Ренџерс, Стивен Џерард, е прогласен за најдобар тренер на Шкотска во сезоната 2020/21. Ренџерс, под водство на 40-годишниот фудбалски стратег станаа шампион на Шкотска обезбедувајќи го насловот неколку кола пред крајот.


Клубот нема загубено ниту еден натпревар оваа сезона, со само шест нерешени средби.

Утре, Глазгов Ренџерс го игра својот последен натпревар сезонава против Абердин.

Advertisement

Facebook

Тимови