Connect with us

Дербито заврши без голови: Шкендија сакаше, ама Шкупи повеќе можеше

Шампионската трка меѓу Шкендија и Шкупи на стартот од првенството не е во најсилен ритам. Така заврши и дербито во Тетово, без голови. Двете екипи сакаа, се трудеа, но далеку од конкретно за да се затресе противничката мрежа.

Ако во првото полувреме Шкендија покажа поголема желба за погодок, работите драстично се променија во вториот дел. Цветаноски беше опасен по голот на Захов, во 72. минута ја погоди гредата, па Шкупи пропушти дури и можност за победа.

На крајот, поделба на бодовите на Градскиот стадион во Тетово.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Advertisement

Facebook

Тимови