Connect with us

„Чиста мрежа“ за Столе Димитриевски на гостувањето во Виго

Рајо Ваљекано успеа да остане непоразен на гостувањето во Виго играјќи без голови против домаќинот Селта. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше на висина на задачата на голот на Рајо и по ова коло може да се пофали со уште една „чиста мрежа“ во Ла Лига.

За Рајо Ваљекано тоа беше 12. реми оваа сезона во шпанскиот шампионат и сега се наоѓа на 16. позиција со 30 освоени бода.

Селта е една позиција подолу и има 28 бода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови