Connect with us

Челси побрз од Арсенал во преговорите за Рафиња

Арсенал заврши важна работа со потписот на Габриел Хесус од Манчестер Сити, но и ја загуби трката за ангажирање на уште еден Бразилец. Според медиумите на Островот, Челси е во предност во преговорите околу ангажманот на Рафиња од Лидс Јунајтед.


„Топчиите“ долго преговараа за крилниот напаѓач, но не успеаја да се договорат со клубот од Јоркшир.

Челси успеал да постигне договор и треба да плати отштета од 64 милиони евра.

Бразилецот пристигна во Лидс Јунајтед пред две години за 18 милиони евра и минатата сезона постигна 11 голови на 36 натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови