Connect with us

Челси и Манчестер Сити во трка за Флоријан Вирц

Играчот од средниот ред на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц би можел да ја продолжи кариерата во Англија, пишуваат медиумите на Островот.


Челси сака да го има 20-годишниот Германец во своите редови веќе во зимскиот преоден рок. Сепак, за одличниот играч е заинтересиран и Манчестер Сити.

Оваа сезона Вирц одигра 13 натпревари на кои постигна пет гола и забележа осум асистенции. Тој е стандарден германски репрезентативец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови