Connect with us

Бруно Фернандеш малку ги израдува фановите на Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед стави крај на кризата откако успеа да го победи Фулам на гости со 0-1. Бруно Фернандеш успеа да ја затресе мрежата на гостите во 91.минута и барем малку да ги израдува навивачите на „црвените ѓаволи“.

По овој триумф, Манчестер Јунајтед се наоѓа на шестата позиција со 18 бода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови