Connect with us

Бруно Фернандеш го „живна“ Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед ја оствари третата победа оваа сезона во Премиер – лигата откако славеше на гости против Барнли со 0-1. Стрелец на единствениот гол беше Бруно Фернандеш во 45.минута.

Португалецот изведе магија во 45.минута и го донесе во водство својот тим.

По овој триумф, Манчестер Јунајтед има девет освоени бода по шест кола во англискиот шампионат, двојно помалку од лидерот Манчестер Сити.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови