Connect with us

Брајтон ја продолжи кризата на Челси (ВИДЕО)

Челси нема победа на четири последовни меча во Премиер – лигата. Тимот на Томас Тухел не победи на гостувањето кај Брајтон, одигра само реми, 1-1.

Хаким Зијеч го доведе Челси во водство во 28.минута, но „сините“ не издржаа во вториот дел. Адам Вебстер во 60.минута успеа да го израмни резултатот.

Челси сега ја губи трката и за втората позиција во Премиер – лигата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови