Connect with us

Бојан Миовски се сели во Унгарија, потпиша за МТК

Младинскиот фудбалски репрезентативец Бојан Миовски ја Ренова и се сели во Унгарија. Тој потпиша договор со унгарскиот клуб МТК.

Миовски кој во Македонија има настапувано и за Работнички, Брегалница Штип и Македонија Ѓорче Петров, веќе има меѓународно искуство од Карабах, Азербејџан. 

„Би сакал да искажам благодарност за шансата што ми ја даде Ренова и на клубот му посакувам многу успеси во иднина во Првата лига, но и во Европа“, изјави Миовски.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови