Connect with us

Баерн Минхен го купува најдобриот дефанзивец на Баер Леверкузен

Германскиот гигант Баерн Минхен ќе се обиде да купи дел од најдобритеиграли на актуелниот шампион Баер Леверкузен. Првиот трансфер е ангажманот на нивниот капитен Џонатан Тах.


Преговорите се веќе завршени и Тах ќе потпише договор со Баерн Минхен до 2029 година.

Џонатан Тах во моментов е дел од репрезентацијата на Германија која ќе настапува на ЕВРО 2024. По завршувањето на Европското првенство се очекува и финализација на договорот и негово претставување во тимот на Баерн Минхен. Дотогаш двата клуба треба да се договорат и за отштетата, со оглед дека Џонатан Тах има актуелен договор со Баер Леверкузен до 2025 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови