Connect with us

Ашковски: Желбата е да стартуваме со победа против Бугарија

Фудбалската репрезентација на Македонија ги почна подготовките за новото издание во Лигата на нации, а Стефан Ашковски верува дека нашиот национален тим ќе забележи нови успеси.


Прва пречка е селекцијата на Бугарија, а играчот на Сепси посакува триумф за старт.

„За десет дена ќе имаме четири меча и ќе биде интересно. Бугарите се добра репрезентација, но одиме таму на победа, па ќе видиме што ќе биде. Ќе имаме проблеми, ќе ни фалат неколку играчи, но знам дека кој и да игра ќе го даде максимумот бидејќи ние сме горди дека играме за нашата земја. Желбата е да стартуваме со победа против Бугарија“, изјави Ашковски.

Македонија ќе и гостува на Бугарија на 2 јуни во Разград.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови