Connect with us

Артета се „заљуби“ во Нкунку и го сака во Арсенал

Англискиот премиерлигаш Арсенал не се откажува од намерата да го засили тимот во јануари со офанзивецот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пренесуваат медиумите на Островот. 23-годишниот Французин игра одлично оваа сезона и го привлече вниманието на европските гиганти.


Од почетокот на сезоната има постигнато 12 гола и реализирано седум асистенции на 14 натпревари за Лајпциг. Тој има шест гола на пет натпревари во Лигата на шампионите.

Арсенал во Нкунку го гледа решението за навалната линија по најавеното заминување на Александре Лаказет.

Advertisement

Facebook

Тимови