Connect with us

Антонио Павиќ – ново име во Шкендија

Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек. 

„Дојдов затоа што амбициите на овој клуб секогаш се да се атакува на трофеи. Имав слушнато добри работи, не се распрашував премногу, а имав можност да ја видам Шкендија на дело на ланските подготовки во Анталија, каде што бев со Железничар“, изјави Павиќ по потписот на договорот со тетовци.

Хрватот е четврто засилување на Шкендија во овој преоден рок, по камбекот на Егзон Бејтулаи и потписите со Љупчо Дориев и со Бруно Дита.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови