Connect with us

Андон Дончевски ги посети репрезентативците, а капитенот му го подари новиот дрес (ВИДЕО)

Првиот селектор на Македонија, Андон Дончевски, ги посети актуелните репрезентативци на вечерашниот тренинг, им посака многу среќа и успеси во новиот квалификациски циклус, а капитенот Стефан Ристовски му го подари новиот дрес на националниот тим.

„Јунаци, моја почит кон сите вас. Македонскиот фудбал го кренавте. Јас го почнав, тешко, меѓутоа знаев дека ќе дојде и генерација како вас“, им порача Дончевски на репрезентативците.

Ова треба да биде уште еден мотив повеќе за фудбалерите да одиграат квалитетен натпревар против Малта и да остварат успех.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови