Connect with us

Алтипармаковски потпиша едногодишен договор со Струга ТЛ

Подготвувајќи се за новата сезона, Струга Трим Лум потпиша едногодишен договор со офанзивецот Марјан Алтипармаковски.

28-годишниот Алтипармаковски е повеќе од сериозни засилување за стружани. Доаѓа од редовите на бугарски Пирин каде настапуваше минатата сезона, а претходно во својата кариера има настап и за домашните Пелистер и Работнички. На интернационалната сцена има настапи и за албанскиот Лачи, Сараево во БиХ, Судува во Литванија, како и грчките Ксанти и Панилиакос.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови