Connect with us

Алекс Трајковски со првенец за Хајдук (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски се враќа во голгетерски ритам. Тој го постигна победничкиот гол за Хајдук на дуелот против Рудеш (1-0) во првенството на Хрватска. Тоа е првенец за Алекс во дресот на „билите“.

Александар Трајковски се најде на вистинското место во петерецот по центаршутот од левата страна и ја затресе противничката мрежа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови