Connect with us

Агим Ибраими стрелец за Кукс

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими беше стрелец на единствениот гол за Кукс на гостувањето против Скендербег. Неговиот тим загуби со 2-1, а Ибраими стрелаше во 68.минута.

Ова е 14. гол за Агим Ибаими во првенството на Албанија, заостанува само еден погодок зад најдобриот стрелец Фрајдеј кој е негов соиграч во Кукс.

Кукс се наоѓа на шестата позиција на табелата со 45 освоени бода.

Advertisement

Facebook

Тимови