Connect with us

Адеми и Дориев стрелаа, но нивните клубови загубија (ВИДЕО)

Аријан Адеми го постигна првиот гол за Динамо Загреб по враќањето од Кина, но Динамо Загреб доживеа шокантен пораз (2-1) од Горица. Фудбалерот за врска постигна прекрасен погодок во 62.минута, но Горица во финишот со два гола направи целосен пресврт.

Љупчо Дориев исто така беше стрелец за Согдиана во првенството на Узбекистан, но неговиот тим загуби од Андиан со 1-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови