Connect with us

Васоски ги „построи“ пандевци, нападот посилен за Михајловиќ

Новиот тренер на Академија Пандев, Александар Васоски, ја одржа првата прозивка со тимот и ги стартуваше зимските подготовки. Со неколку нови имиња, голманот Марко Јовановски, Коста Манев, Николче Шаркоски, Игор Паноски, на кои треба да им се приклучи и српскиот интернационалец Бранко Михајловиќ, „пандевци“ тргнуваат кон обезбедување опстанок и напад на трофејот во Купот на Македонија.

Од редовите на Академија Пандев засега заминаа Марио Маслаќ, Кристијан Трапановски и Милан Томиќ., Најавено е уште едно засилување во нападот кое треба да пристигне од Бразил.

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови