Connect with us

Умит Каран повторно „командува“ во Шкупи (ФОТО)

Турскиот тренер Умит Каран од денеска и официјално е нов шеф на стручниот штаб. Тој се враќа во клубот од Чаир откако Шкупи се раздели со Муарем Бајрами по поразот од Струга Трим Лум во претходното коло.

Умит Каран пристигна во Скопје и веднаш го одржа првиот тренинг со екипата, „командувајќи“ во пресрет на саботниот меч против Борец во осмото коло од Првата фудбалска лига.

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови