Connect with us

Убава вест за Баерн: Хари Кејн ја надмина повредата и подготвен е за настап

Баерн Минхен може да биде мирен бидејќи ѕвездата на тимот Хари Кејн ќе се врати на фудбалските терени. Напаѓачот ги пропушти пријателските натпревари на Англија со Белгија и со Бразил. Ова ги загрижи Баварците бидејќи сакаат да го имаат на располагање својот голгетер за клучните натпревари од крајот на сезоната во Бундес – лигата и Лигата на шампионите.


Хари Кејн сега е подготвен за максимални тренинзи и ќе биде на располагање за следните натпревари на Баварците, бидејќи тимот продолжува да се надева на чудо во трката за титулата во Бундес-лигата, како и да го брка трофејот во Лигата на шампионите.

Кејн оваа сезона има 31 гол и седум асистенции на 26 натпревари во Бундес-лигата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови