Connect with us

Струга ТЛ ја почнува одбраната на титулата против Гостивар, Работнички – Шкупи на стартот

Македонскиот првак Струга ТЛ ќе игра против новиот прволигаш Гостивар на стартот на сезоната во Првата лига. Вака е одлучено на денешниот ждреб во просториите на ФФМ.


Најинтересен на стартот треба да биде дуелот меѓу Работнички и Шкупи, а Шкендија ќе му гостува на дебитантот во елитата, составот на Воска Спорт. Сезоната почнува на 6. август


Прва лига, сезона 2023/24 (прво коло)


АП Брера Струмица – Вардар


Воска Спорт – Шкендија


Струга ТЛ – Гостивар

Тиквеш – Македонија ЃП

Брегалница – Силекс

Работнички – Шкупи

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови