Connect with us

Стојчевски ја засили одбраната на Воска

Новиот прволигаш Воска Спорт доведе уште едно ново име во Охрид. Одбраната на тимот ќе ја засили Стојан Стојчевски кој доаѓа од редовите на Гостивар.


Тој потпиша договор на една сезона.

Стојчевски е освојувач на Купот на Македонија со Академија Пандев, а играше за Македонија ЃП, Силекс, Работнички, Брегалница Штип и за Борец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови