Connect with us

Силекс ремизираше со Висла Краков

Македонскиот прволигаш Силекс го одигра првиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Кратовскиот тим ремизираше (1-1) против Висла Краков.

Полскиот тим поведе во десеттата минута со голот на Чука, а Силекс израмни во 40.минута од дуелот.

Пред заминувањето Анталија, Силекс го совлада составот на Њу Старс со 2-0.  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови