Connect with us

Силекс против азербејџански Карабах во 1. квалификациско коло од Лигата на шампионите

Силекс ќе игра против азербејџанскиот шампион Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. 

Кратовскиот прволигаш ќе патува на гости во Азербејџан на 18/19 август, доколку УЕФА сепак не одреди мечот да се игра на неутрален терен. 

Силекс заврши на втората позиција во „замрзнатото“ првенство поради пандемијата од коронавирусот, а откако Вардар не доби лиценца за настап на европска сцена, му се укажа можност за учество во квалификациите за Лигата на шампионите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови