Connect with us

Шкупи претстави уште две засилувања

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи претстави уште две засилувања за претстојната сезона. Пред крајот на летниот преодниот рок, тимот од Чаир  успеа да ги ангажира Салим Фарсак и Меригим Дани.

Фарсак пристигнува од Турција и тоа од редовите на шампионот Башакшехир и ќе биде двегодишна позајмица во Шкупи. Фарсак е поливалентен фудбалер кој може да игра и во средниот ред и во одбраната. Второто засилување крилниот фудбалер Меригим Дани од Влазерими.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови