Connect with us

Се урна кров на стадион во Чиле, за среќа, нема жртви (ВИДЕО)

Десетици навивачи на чилеанскиот Коло Коло беа повредени откако се урна покривот на стадионот Монументал за време на тренингот пред нивниот натпревар против Универзидад Католика. Навивачите стоеја на трибината и веројатно со нивното скокање предизвикаа уривање на слабата конструкција.


За среќа, првите извештаи од терен се дека е избегната голема трагедија. Нема загинати, а повредени се десетина навивачи, од кои никој не е во животна опасност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови