Connect with us

Мората и Гризман кобни за Хетафе (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид лесно и убедливо го совлада Хетафе на гости со 0-3, на премиерата од новата сезона во Ла Лига. Алваро Мората се покажува како ударна игла во нападот на Диего Симеоне иако сакаше да го продаде.

Шпанскиот репрезентативец го отвори резултатот во 15.минута, а потоа зголеми и на 0-2 во 59.минута.

Конечниот резултат го постави Антоан Гризман со голот во 75. минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови