Connect with us

Минимални порази за Македонија ЃП и за Академија Пандев

Македонските прволигашки клубови никако да победат на подготовките во Турција. Македонија ЃП денеска загуби минимално (0-1) од бугарскиот тим Монтана. Тимот на Жикица Тасевски претходно загуби и од Инхулец, Олександрија и од ЦСКА Софија 1948. 

Монтана победи со голот на Сергеј Георгиев, а следната контрола на „лавовите“ ќе биде против Минај. 

Академија Пандев загуби минимално од Б-тимот на Спартак Москва. И Александар Васоски на овој меч претежно ги тестираше фудбалерите од „вториот“ состав, а Спартак Москва славеше со гол од пенал што го постигна Дјаков пред крајот на првото полувреме.   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови