Connect with us

Милик најде решение за Лече, Јуве на два бода од лидерот Интер (ВИДЕО)

Јувентус стигна до четвртата победа во Серија А оваа сезона откако во Торино минимално го совлада Лече со 1-0. Тимот на Масимилијано Алегри не одигра совршен меч, но, сепак, успеа да го скрши отпорот на гостите.

Аркадиуш Милик беше стрелец на победничкиот гол за „старата дама“ во 57.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови